Sayfalar

Sayfalar

30 Ocak 2013

Durbach Blok Jaggers Tasarımı Holman Rezidans


   Yetmiş metrelik bir uçurumun tam ucuna inşa edilen bu muhteşem rezidans, modern ve çarpıcı mimarisi ile adeta göz kamaştırıyor !

   Holman Rezidans, Avusturalya, Sydney’de DurbachBlok Jaggers tarafından inşa edilmiştir. Etrafına pozitif enerji saçan, çevre ile uyumlu ve bir o kadarda sıra dışı mimarisi ile dikkat çeken Holman Rezidans, yerden tavana kadar yapılmış cam cepheleri sayesinde günün her saati gün ışığını almaktadır.   Farklı bir geometrik dizayna sahip Holman Rezidansın tasarımı, Picasso'ya ait ünlü bir sanat eseri olan ‘The Bather’ ( 1918 ) isimli tablodan esinlenerek tasarlanmıştır. Ünlü eserdeki kavisli ve dolambaçlı şekiller evin iç tasarımlarında oldukça belirgin olarak izlenebilmektedir.


   Manzarayı adeta kucaklayan muhteşem bir salon, harika bir açık mutfak, modern tarzda banyo ve yatak odaları son derece şık ve zarif tasarlanmıştır.Yine manzara odaklı muhteşem bir yüzme havuzu, sıcak yaz günlerinde deniz ve okyanus keyfinin yanında bir alternatif oluşturmaktadır.   Bir önceki yazımız Cenazelerde neden siyah renkler tercih edilir hakkında bilgiler vermektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder